Az egyik legkorszerűbb frakcionált CO2 lézerberendezés képes kétféle lézerfény egyszerre történő használatára. A 10600 nm-es lézer megújítja a bőrfelszínt (ablatív = hámlasztással járó kezelés), az 1540 nm-es lézer feszesíti a bőrt mélyebb rétegeit (non-ablatív kezelés).
A lézerfény egy sűrű ponthálózatot éget a bőrbe, ami a beállított energiának megfelelő mélységben és sűrűségben „lukakat” képez, melyek nyom nélkül meggyógyulnak. A gyógyulási folyamat kapcsán az elhalt hámsejtek egy héten belül leválnak, az új arcbőr feszesebb, üdébb lesz.
Már egy kezelés után is:
A kezelés ismétlésével a hatás fokozódik!
A mélyebben ható lézerfény elégeti a faggyúmirigyeket, a vékony ereket, a hegek mélyen található sérült sejtjeit. A bőrszövet a sérülés hatására regenerálódási folyamatot indít be. A bőrben lévő kollagént és elasztint termelő sejtek fokozott termelésbe kezdenek. Ennek a hatása nem azonnali, hiszen a kollagén és elasztin termelése kb. 30-90 napot vesz igénybe - azonban a hatása több, mint egy évig is kitart!
A kezelést megelőzően érzéstelenítő krémet alkalmazunk. A lézerfény mélységét, sűrűségét, az impulzusok energiáját mind egyénre szabottan állítjuk be!
A kezelőfej egy kis területen belül sűrű pontokban bocsájtja ki a lézerenergiát. A bőrt nem teljes egészében, hanem pontokban párologtatja el, így a gyógyulás során a megmaradt, ép sejtek segítik a gyors és biztonságos sebgyógyulást.
A kezelés körülbelül 40-60 percig tart. A megkezelt területet hűtjük, majd speciális krémmel kezeljük.
Ha az arcbőr frissítése, a tünetek enyhítése a célunk, úgy egyetlen kezelés is elegendő. Mélyebb ráncok, aknés hegek, erősebb pigmentfoltok esetén 2-3 alkalommal szükséges az eljárást megismételni 6-8 hetente.
Fenntartó kezelésként évente 1 alkalommal javasolt, lehetőleg a téli időszakban.
Nagyon fontos, hogy kerülje a napozást és a szolárium használatát a kezelést követően 4-6 héten át!
Kérjük, figyeljen a fényvédelemre, és használjon fényvédő krémet a kezelést követően 4 hónapig!
Folyamatban lévő herpesz fertőzés, lázas megbetegedés, autoimmun betegségek, terhesség, szoptatás alatt a kezelés nem végezhető. Szintén kizáró ok bizonyos gyógyszerek szedésekor.
Amennyiben elő szokott fordulni aktív herpeszes tünete, úgy a kezelést megelőzően egy antivirális (herpeszellenes) gyógyszert szükséges szednie.